halı yıkama
anasayfa halı yıkama sayfasına gider halı onarımı sayfasına gider arıtan kurumsal sayfası ileride açılacaktır. iletişim sayfası 18 yıldır kalite ve güvenle hizmetinizdedir.
halı tamircisi ve restorasyon sayfası

Ev hayvanlarının ve güvelerin neden olduğu zararlar.

Ev hayvanlarının beslendiği ortamlarda halı bakımı önemli bir sorundur. Halı türlerine göre kullanılacak en uygun olanları makina halılarıdır. Tam sentetik halılar daha iyi bakılabilmektedir. Tercihen bukle makina halıları daha fazla kolaylık sağlar. El halıları ev hayvanlarına karşı daha hassastır. Hayvanların halıyı tırmalaması, çiğnemesi özellikle halının yan taraflarında çok ciddi ve yapımı zor hasarlara sebep olur. Halılara bulaşabilecek idrar da çok ciddi zararlar vermektedir. İçeriğindeki üre ve asit eyer tamamiyle alınmazsa uzun zaman içerisinde, halının doğal olarak nem tutuculuğu sayesinde etkisini devam ettirir. Bir süre sonunda halı dokusu tamamiyle bozulmuş olmaktadır. yan kısımdan parçalanmış durumu
Güveler de çok önemli bir sorundur. Halılardaki veya giysilerdeki yün lifleri tüketen bazı türlerdeki Güvelerdir. Güve larvalarının yaşaması için çok ideal bir ortam olan oda koşullarında üreyebilmektedirler. Larvanın besin bulabileceği en uygun ortam olan yün liflerin olduğu yerleri tercih ederler.
Sarılıp saklanmakta olan yün el halıları bunun için çok iyi bir ortamdır. Larvalar hav kısmına yerleşerek buradaki lifleri olabildiğince tüketerek geriye tüylerinden yoksun bir alt kısım bırakabilmektedirler. Çok kısa bir zaman içerisinde olabilecek bu durumlarda halı farklı bir şekilde çok zarar görmüş olur.
güvenin yemesi sebebiyle hav kısmı yenen kısım
  yeniden örülmüş durumu
halı sektörü ve bireysel müşteriler için profesyonel hizmet; halı yıkama

Bu bölümden ilgili diğer linkleri bulabilirsiniz:

halılar ve sağlığımız; faydaları ve zararlarına genel bir bakış Ev ve işyerlerimizde bir çok türde halılar ve kilimler kullanmaktayız. Bir çok farklı malzeme ve teknoloji ile yapılan
bu sert zemin kaplama malzemeleri, sağlık için de önemlidir. Türlerine göre değişen etkileriyle sağlımıza faydaları
ve zararları olabilir. Bu sayfada günlük hayatımızda halı ve sağlık arasındaki ilişki hakkında bilgileri bulabilirsiniz.
Buradan öğrenebilirsiniz: halı ve sağlık
halı bakımı Genel olarak halıda oluşmuş küçük bozuklukların, ileride daha da artabilecek bozulmaların, defolu makina
halılarındaki zararların kapsamlı bir tamirat yapılamayacak kısımlarına uygulanan yöntemlerdir. Bazı seçenekler
tamirat yerine kullanılabilecek daha ekonomik yöntemlerdir. Buradan öğrenebilirsiniz: Halı Bakımı
sıkça sorduğunuz sorular

Halılar hakkında tüm bilmek istedikleriniz!

Tüm halı sahiplerinin ve temizlik işletmelerinin danıştıkları, karşılaştıkları problemleri ve halı yıkama, halı bakımı, halı tamiri, halı alırken ve kullanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği ile ilgili tüm sorulan soruları ve
evde kendinizin uygulayabileceğiniz cevaplarımızı tek bir sayfada topluyoruz: Sıkça Sorulan Sorular

bilgilendirme ve danışma hattı

Arıtan Bilgilendirme ve Destek Hattı

Hizmetlerimiz ve ürünlerimiz hakkında veya halınız ile ilgili sorunlarınızda bizi arıyabilirsiniz.
Yetkili profesyonel personelimiz size sorununuzda yardımcı olacaktır: Bilgilendirme ve Danışma Hattı

Bu linklerde diğer sayfalara ulaşabilirsiniz: Halı yıkama Halı Bakımı Halı overloğu Saçak tamiri halı yıkama istanbul
Arıtan Halı yıkama, Bakım Onarım ve Tamirat tescilli bir firmadır. Her hakkı saklıdır. Arıtan Halı yıkama, Bakım Onarım ve Tamirat sitemizdeki tüm görsel ve yazılı içerik hakkına sahiptir. İzinsiz başka kişi ve kuruluşlarca kullanılamaz ve yasal işlem uygulanır.