arıtan halı yıkama
anasayfa halı yıkama sayfasına gider halı onarımı sayfasına gider arıtan kurumsal sayfası ileride açılacaktır. iletişim sayfası kalite ve güvenle hizmetinizdeyiz.
halı tamiri ve  restorasyonu sayfası
Halı tamirciliği, üretimi yapılan her parçanın, ortaya çıkarılabilecek en orjinal
haline tekrar ulaşmasını sağlayı amaçlar. Tamir edilen yüzeyin yapılması, bu
kısmın eskiden dokunmuş halinde genellikle daha zor yapılır. Zarar gören her
bir düğüm ve ipliğe göre hareket edilir. Gerekirse her bir ipliğin boşa gitmemesi
gerekir. Bu zarar gören kısımların halıya tam uyumlu ve tam olarak sağlam
bağlanabilmesi; bu gibi nedenlerle çok zor bir ‘sanat’ olan halı tamiri ve halı onarımı
kısmen anlatabilmektedir.
Ziyaret etmekte olduğunuz bu sayfamızın, görsel örneklerle tamamlanan tek sayfa halindeki versiyonunu buradan görebilirsiniz;
Halı Tamiri ve Restorasyonu tam
sayfa görsel
Halıların pek çok tamir seçenekleri olabilmektedir. Bunlardan başlıcaları gövde ve saçaklardaki tamirler olarak ayrılabilmektedir. Dünyanın hemen her yerinde değişik şekillerde ve teknikte üretilmektedirler. Özellikle ülkemizde üretilen halı cinslerinin pek çoğu yapısı itibariyle daha sağlam ve dayanıklı türlerdir. Yapımındaki dokuması ve desenlerinin karakteri, yapıldığı yörelere göre büyük farklılıklar sergilemektedir. Hatta yapan insanın sanatına,yetenekleri ve hayal gücüne göre aynı yöre içerisinde de çok daha güzel ve kaliteli örnekler üretilmektedir. halılardaki bu gibi farklılıklar, tamirat söz konusu olduğunda ciddi farklar ortaya koymaktadır. Önemli bir sorun oluşturan bu farklar tamiratta kolaylık ve zorluk derecelerini; tamire değecek kadar az zarar görmüş olmasını ciddi sorunlar haline getirir.
Çeşitlerine göre bütün halı ve kilimlerin nasıl yapılmakta olduğunu ve hangi türleri olduğunu buradan öğrenebilirsiniz;
Halı, kilim türleri ve halıcılık, üretim
Profesyonel yıkama hizmetimiz hakkında bilgi alabilirsiniz; Halı Yıkama
halınız için en çok seçenek, en uygun fiyatlarla ve uzman desteğiyle hizmetinizde.
saçak tamiri
En çok rastlanılan durum olan saçak tamiratı; genellikle saçakların yanlış yöntemlerle veya malzemelerle bakımından
kaynaklanmaktadır. Genelde kullanılan çamasır suyu gibi okside edici olan asitlerin yanlış kullanımı en önemli sebeptir.
( Halılarınızda uygulayabileceğiniz temizlik yöntemleri ve tavsiye ettiğimiz malzemeleri buradan öğrenebilirsiniz: Halı Temizliği ).
Bu halı saçak tamiri bölümümüzde, büyültülebilir tekli görsel örneklerle açıklamaları bulabilirsiniz. Ayrıca çeşitli halı örnekleri
üzerindeki saçak tamiratlarını tüm örnekleriyle ve ayrıntılı açıklamalarıyla şu sayfamızda görebilirsiniz: Halı Saçak Tamiri
saçak tamirindeki çeşitleri daha kolay öğrenmeniz için gruplar halinde görebilirsiniz;
Aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Saçakların türlerine göre tamirler;

Yün Saçaklı Halılar

yün saçaklı halıların tamiri, halı tamircisi

Pamuk, İpek, Kaşmir Saçaklı Halılar

pamuk, ipek, kaşmir saçaklı halılar, tamiri
Saçakların uğradığı zararların özelliklerine göre yapılan tamirler;
gövde tamirleri
Halı gövde tamileri adı altında topladığımız, halının saçak kısımları haricindeki bütününde yapılan tamirlerdir. Halı üzerinde uygulanan en zor tamirlerin yapıldığı kısımdır. Halı türlerine göre değişen dokuma tekniklerine göre yapılış şeklide bu tekniğe uymalıdır. Doku ve yapısında, özgün desenlerinin yaratıcılığında kayıp olmaması yada en aza indirilmesi amaçlanır. Bu tamirat farklılıkları yapılan müdahalenin zorluk derecesini de değiştirir. Günlük hayatta halıların zarar görmesine neden olacak pek çok sebep bulunur. Bu durumlardan halının etkilenmesinin nedenlerinden başlıcaları yapıldığı malzemenin özellikleri, bulunduğu ortamının koşulları ve zarar veren metaryelin özellikleridir. Sayfamızdaki seçeneklerde size yardımcı olacak tüm örnekleri bulabilirsiniz.
gövde tamirindeki çeşitleri daha kolay

Aşağıdaki linklerden ulabilirsiniz. Gövde tamirlerindeki türlerine göre seçenekler;